Aktualności z Pisarzowic - Sołectwo Pisarzowice

Przejdź do treści

Menu główne:

TAK, POMAGAM !
Wzorem lat poprzednich, Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Pisarzowicach włączyło się w organizację ogólnopolskiej akcji Caritas TAK, POMAGAM! W akcji wzięło udział 83 wolontariuszy (23 opiekunów + 60 uczniów). Udało nam się zebrać 1566,618 kg. Pomoc trafiła do 45 rodzin.


Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej wieczornicy poetycko - muzycznej "WOLNOŚĆ KOCHAM ROZUMIEM". Frekwencja nas mile zaskoczyła i wynagrodziła wszelki trud włożony w jej organizację. Byliście Państwo najlepszą publicznością na świecie! Teatrzyk Dziecięcy "DEBIUCIK", Zespół Folklorystyczny "Pisarzowianki", Teatr "Bezimienni", studenci Akademii Złotego Wieku, delegacja grupy artystów, malarzy i rzeźbiarzy z Gminy Wilamowice im. Honoraty Mynar skiej dali z siebie wszystko - Państwo to docenili. Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszego spotkania, pełnego wzruszeń, poruszeń i refleksji. Udowodniliśmy, że możemy działać razem i to jest najważniejsze. Szczególne podziękowania kieruję do Rodziców dzieci przygotowujących wieczornicę. Bez Waszej pomocy, akceptacji i wsparcia nic by się dzisiaj nie wydarzyło. Wszystkie miłe słowa, które dzisiaj padły z Państwa ust zabieramy i przekształcamy w motywację do dalszej pracy!
Urszula Kucharska    

Galera zdjęćSobota i niedziela była jednocześnie pracowita i przyjemna! Najpierw Akademia Złotego Wieku "Cztery Pory Roku" pojechała na wycieczkę do Jaworza, gdzie zwiedziła Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej. Przysłowie mówi "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Studenci AZW byli zaskoczeni tak ciekawym miejscem w naszym bliskim sąsiedztwie. Wysłuchali dwóch wykładów przeprowadzonych przez pracowników muzeum. Wiedza i ciekawostki przekazane przez Pana Bartka  :-) na długo zostaną w naszej pamięci. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wrócą w to miejsce ze swoimi rodzinami! Sukces podwójny! W drodze powrotnej znalazł się czas na kawę i ciasto. Studenci wrócili do domu w doskonałych nastrojach!    

Galeria zdjęć

Po naszej sobotniej propozycji dla seniorów przyszedł czas na warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Teatrzyk Dziecięcy "DEBIUCIK" oraz Teatr "BEZIMIENNI" przyjechali do Gminnego Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach (z racji modernizacji budynku WDK nie mamy w tej chwili swojej sali) na kolejne, nocne warsztaty. Pracy było sporo lecz entuzjazm i humor dopisywały! W trakcie zajęć do grup dołączyła "KURTYNKA", działająca w MGOK w Wilamowicach. Warsztaty zakończyły się w niedzielę, o godzinie 11.00. Już 27 listopada br. będziemy mogli zobaczyć ich efekty!
Galeria zdjęć
100 – lecie Odzyskania Niepodległości.
Wyjątkowy przebieg miały w Pisarzowicach uroczystości związane z setną rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Trwały przez dwa dni. W piątek 9 listopada świętowanie rozpoczęła szkoła. Najpierw można było zwiedzać piękną wystawę „Pisarzowice z tamtych lat”, która większości zwiedzających przypominała okres dzieciństwa i młodości.  Później mieliśmy okazję zobaczyć piękną  wieczornicę , którą przygotowali uczniowie i uczennice Gimnazjum. Reżyserowała to wszystko pani Agnieszka Kania przy pomocy innych nauczycieli. To co można było zobaczyć trudno opisać słowami,  musiało się to przeżyć. Łzy w oczach rodziny pułkownika Pilarskiego były na to najlepszym dowodem.

Galeria zdjęć

Informacja
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przeprowadził w dniu 29 października br. parafialny etap XIX Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek organizowany przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej, Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Patriotyczne utwory prezentowane przez dzieci i młodzież pięknie wpisały się w obchody 100-lecia odzyskania przez Państwo Polskie niepodległości.
W przeglądzie brało udział 219 dzieci  z Przedszkola Publicznego, Szkoły Podstawowej                 i Gimnazjum w Pisarzowicach.

Galeria zdjęć
Korowód Świętych A.D. 2018
      W niedzielę 04listopada było radosne, wielobarwne, rozśpiewane i rodzinne wydarzenie w naszej parafii, a mianowicie po raz drugi był” Korowód świętych”. To nasza pisarzowicka alternatywa do obchodów Halloween.
Organizatorami był ks. proboszcz Janusz Gacek wraz z wikariuszami Adamem i Piotrem, członkowie Rady Parafialnej, a współorganizatorami Diakonia Muzyczna, sołtys Stanisław Peszel, Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich ”Strażniczki Tradycji” oraz Zarząd OSP w Pisarzowicach.

Galeria zdjęć
W 100-lecie odzyskania Niepodległości R.P. Zespół Regionalny ”Pisarzowianki” świętuje swoje 20 urodziny.
Jubileusz rozpoczął się 7 października mszą świętą ,w której to członkowie uczestniczyli ze swoimi rodzinami w kościele parafialnym pw. Św.Marcina. Członkowie zespołu podczas mszy świętej złożyli jako votum wdzięczności Matce Bożej „drewniany różaniec”.Różaniec ten będzie towarzyszył w pożegnaniu w naszym parafialnym kościele osoby zmarłej należącej nie tylko do zespołu, ale do żywego różańca.

W Pisarzowicach sensacja, baby tworzą zespół tańca
KGW chce występować  Okolice zawojować....

tak było 20 lat temu,a dzisiaj.......uroczystość Jubileuszowa  odbyła się 27 października na sali OSP
w Pisarzowicach.

Galeria zdjęć
Takie cuda tylko z CafeARTem! Zapraszam na kolejną edycję warsztatów, dziękuję wszystkim Paniom uczestniczącym w zajęciach za zaangażowanie, miłą atmosferę i cudowne prace, które wniosą dużo ciepła w każdy dom.     
Już niebawem kolejny termin warsztatów "LAS W SZKLE", powiadomimy Was o nim .

Zdjęcia
Wczorajsze warsztaty florystyczne były dla nas wielką frajdą! Pracy było sporo, ale efekty nagrodziły wszystko. W tym poście znajdziecie fotoreportaż z przebiegu warsztatów, w następnym efekty.    

Zdjęcia
Relacja z „Polsko-Czeskiego Festiwalu Kultury Wszelakiej”
Za nami bardzo pracowity tydzień pełen radości, twórczych pomysłów, emocji, nowych znajomości i przede wszystkim wspólnej polsko-czeskiej integracji. Wiejski Dom Kultury w Pisarzowicach był organizatorem działań w ramach projektu „Polsko-Czeski Festiwal Kultury Wszelakiej”, którego wnioskodawcą był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach, a partnerem projektu Dom Kultury w Dolním Benešovie.

Galeria zdjęć

Za nami kolejne, owocne warsztaty tworzenia batiku. Na ostatnim spotkaniu artystki z CafeART nieśmiało tworzył obrazy na małej tkaninie, zapoznając się z tą ciekawą, posiadającą długie tradycje metodą ozdabiania tkanin. Tym razem praca szła sprawniej, tkanina była większa, a do farbowania użyto aż farbowane sześciu kolorów! Efekt końcowy jest fascynujący! Warsztaty prowadziła Magdalena Chrobak.

Galeria zdjęć    
Warsztaty teatralne "PRZYPOMINAJKA" już za nami! Było pracowicie, ale i radośnie! Przygotowywaliśmy dwa spektakle na Polsko-Czeski Festiwal Kultury Wszelakiej 2018! Efekty naszej pracy zobaczycie już wkrótce! Ponownie zagramy "GŁĘBIĘ" oraz nowy spektakl, grany wspólnie z przyjaciółmi z Czech, pt. "Sztuka porozumienia". Dziękuję uczestnikom warsztatów oraz osobom, które pomogły w ich organizacji.

Galeria zdjęć    
Za nami owocne transgraniczne warsztaty teatralne i świetna zabawa z młodzieżą z Dolnego Benesova, w Dolnym Benesovie  :-) . Już 13 października będą mogli Państwo zobaczyć rezultaty warsztatów w Pisarzowicach (szczegóły na plakacie). Zapraszamy! Impreza organizowana w ramach Polsko-Czeskiego Festiwalu Kultury Wszelakiej. Warsztaty prowadziły: Urszula Kucharska i Aneta Stuglik.    

Galeria zdjęć
Wydarzenie roczne Programu Interreg Polska – Słowacja w ramach obchodów Europejskiego Dnia Współpracy z udziałem członkiń KGW-ST w Pisarzowicach
          6 października Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju  Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvojavidiekaSlovenskej Republiky i Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020 zaprosili na Wydarzenie Roczne Programu połączone z obchodami Europejskiego Dnia Współpracy.
Wydarzenie to  miało charakter plenerowy i odbyło się w pięknej scenerii Vratnej Doliny, wśród szczytów Małej Fatry i Gór Kisuckich w miejscowości Terchová u podnóża pomnika Juraja Janosika . Do udziału zaproszeni byli sympatycy Programu, partnerzy projektowi oraz turyści i mieszkańcy okolicznych gmin.

Galeria zdjęć

Dąb Niepodległości – symbol trwałości i honoru
Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w niedzielę, 30.09.2018 roku, dokonaliśmy uroczystego posadzenia ,,Drzewa Niepodległości”, które stało się żywym pomnikiem upamiętniającym to szczególne wydarzenie. Posadzony przez nas Dąb Niepodległości został pobłogosławiony przez Papieża Franciszka w dniu 23 maja 2018 roku w Rzymie. Dąb posadzony w obecności Pana Burmistrza, Pana Sołtysa, Radnych Gminy Wilamowice oraz Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów naszej szkoły jest swoistym znakiem pamięci o przeszłych  pokoleniach. Podczas uroczystości posadzenia dębu głos zabrał Burmistrz Gminy Wilamowice – Pan Marian Trela, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach – Pani Lidia Dziubek, a  Pan Robert Warot wygłosił referat dotyczący 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kapsułę czasu, gdzie znalazły się podpisy całej społeczności szkolnej. Jesteśmy przekonani, że drzewo to przez kolejne lata i wieki będzie wyrazem naszego szacunku i przywiązania dla Ojczyzny.
Dziękujemy  wszystkim za udział w naszej uroczystości.  Szczególne podziękowania kierujemy dla pana Krzysztofa Kubiczka  za podarowanie nam drzewka na uroczystość.  
A.K.

Galeria zdjęć
45 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy z półmetkiem na LKS „Pionier” w Pisarzowicach.

          23 września ponad 1900 rowerzystów (małych i dużych) wyruszyło z Placu Ratuszowego w Bielsku-Białej na trasę 45-go Rodzinnego Rajdu Rowerowego, zorganizowanego przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta.


Galeria zdjęć
Dożynki parafialne  w Pisarzowicach AD 2018

….a gdy ten chleb się na ołtarzu złoży
gdy swą okaże nad nim moc Duch Boży
ziarno, co w cieple słońca dojrzewało
cudownie zmieni się w Chrystusa Ciało….

                  Okres dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne płody rolne powoli dobiega końca.16 września w naszej parafii dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Dziękowaliśmy także rolnikom, pszczelarzom, sadownikom i ogrodnikom, ludziom, dzięki którym  tegoroczne plony będą na naszych stołach.        


Galeria zdjęć
II Dożynki Gminy Wilamowice
II Dożynki Gminy Wilamowice odbyły się 02 września 2018r. w Wilamowicach. W uroczystościach tych uczestniczyli także liczni mieszkańcy Pisarzowic, a rolników z naszej miejscowości reprezentowali państwo  Elżbieta i Stanisław Kubiczek.
Przygotowania do przyjazdu na gminne dożynki  rozpoczęły się u państwa Anety i Tomasza Kubiczek. Rozpoczęły się te przygotowania od przystrojenia  dwóch przyczep i traktora. W przystrojeniu w słoneczną sobotę uczestniczyła też  młodzież ,co było też lekcją na temat tradycji.

Galeria

Gala Finałowa w ASHANTI Atelier- Międzynarodowej Szkole Sztuki Kulinarnej w Łodzi

Mówimy,że Polska jest jedna,ale różnorodność potraw charakteryzuje dany region. To prawda,bo każdy region Polski może pochwalić się swoimi potrawami ,produktami przekazywanymi przez naszych przodków. Warto też podkreślić, iż naszym zadaniem Kół Gospodyń Wiejskich czy Stowarzyszeń wywodzących się z KGW  jest kultywowanie i krzewienie tej spuścizny.
Koło Gospodyń Wiejskich-Strażniczki Tradycji z Pisarzowic zgłosiły do ogólnopolskiego konkursu Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych potrawy naszych rodziców czy dziadków. Były to:
„Sznupaczki”, „Jajecznica z czosnkiem niedźwiedzim,pokrzywą i bułką tartą” oraz nalewkę ”Pasieczna”.
Konkurs ten organizował Ogólnopolski Kwartalnik „mojaWieś”, a sponsorami byli Organizator konkursu Spółka „Rabat Rolniczy' i E.Wedel (Lotte Wedel Sp.zo.o. w Warszawie),jeden z najsłynniejszych polskich producentów słodyczy, Firma Ford Polska oraz Firma Ronic®./
Konkurs trwał od grudnia 2017 do września 2018 r.

Galeria zdjęć
XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę.

„Maryjo Matko- Częstochowska Pani, miej w swej opiece Polskę ukochaną
Wysłuchaj- nie gardź naszymi prośbami, okryj płaszczem ziemię przez Boga nam daną.
Proś Boga niech nam błogosławi, nich Syn Twój w każdym sercu króluje,
Duch Święty darzy i w drodze ustawi, niech nasz naród miłością promieniuje”…..
                                                                                                                                   (Jerzy Żoch)

Motto tegorocznej XXVII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej jest cytat; ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Galeria zdjęć
PIELGRZYMKA NA BAWARIĘ
 Rankiem 23 lipca grupa 48 pielgrzymów z księdzem Januszem na czele udała się do Augsburga. Do celu dojechaliśmy w godzinach popołudniowych, a czekali tam już na nas byli mieszkańcy Pisarzowic Aleksandra i Zygmunt Hilus. Pan Zygmunt załatwił zakwaterowanie w domu pielgrzyma w  Leitershofen. Warunki były bardzo dobre. Pokoje jedno i dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Była  duża stołówka ze smacznym jedzeniem oraz kaplica. W sumie w tym domu pielgrzyma jest około 300 pokoi. Zagospodarowanie się w pokojach, obiadokolacja oraz wspólna modlitwa w kaplicy zakończyły pierwszy dzień.
Augsburg (miasto na prawach powiatu) to trzecie najludniejsze miasto Bawarii po Monachium i Norymberdze. Leży nad rzekami Lech i Wertach na przedgórzu alpejskim na wysokości 494 m n.p.m. Jest to jedno z najstarszych miast niemieckich.

Galeria zdjęć
Jubileusz Naszych Słowackich Przyjaciół
W dniu 30 czerwca i 01 lipca delegacja Rady Sołeckie na czele ze sołtysem Stanisławem Peszel,wiceburmistrzem Stanisławem Gawlikiem ,prezesem naszych strażaków Tadeuszem Łaś , prezesem pszczelarzy Janem Handzlikiem oraz członkami Z.R.”Pisarzowianki” świętowali na Słowacji wraz z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi , 810-lecie powstania Hornej Súčy.

Galeria zdjęć
Fotorelacja z premiery spektaklu pt. "Głębia",
w wykonaniu Teatrzyku Dziecięcego "DEBIUCIK" i Teatru "BEZIMIENNI" działających w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowicach.
Scenariusz i reżyseria :Urszula Kucharska
Projekt kostiumów: Urszula Kucharska
Szycie kostiumów: Magdalena Chrobak

Galeria zdjęć
Majowe weekendy członków Z.R.”Pisarzowianki”
….”promienie słońca dzień po dniu wschodzą
i obdarzają nas blaskiem
i ciepłem swych promieni”(....)
Piękne słoneczne i bardzo gorące weekendy majowe sprzyjały spotkaniom nie tylko przy grillu w ogródkach, ale i w plenerze.
Członkowie Zespołu Regionalnego „Pisarzowianki” wszystkie weekendy spędzili na różnych scenach, bawiąc obecnych i promując naszą miejscowość oraz gminę. Zespół wystąpił na scenie w amfiteatrze ; w Zebrzydowicach, Łękawicy oraz Pruchnej.

Galeria zdjęć

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA TO COŚ WIĘCEJ NIŻ PRZEMARSZ.
           Boże Ciało to dzień w którym wychodzimy z Najświętszym Sakramentem nie wokół kościoła, ale na ulice, między domy. Tę uroczystość dla całego Kościoła ustanowił specjalną bullą papież Urban IV w 1264 roku. Polecił też opracowanie tekstów liturgicznych Mszy świętej.
Do dziś korzystamy z jednego z tamtych tekstów śpiewając :
Przed tak wielkim Sakramentem upadajmy wszyscy wraz.
niech przed Nowym Testamentem starych praw ustąpi czas.
co dla zmysłów niepojęte niech dopełni wiara w nas”(...)

Galeria zdjęć
Własnego kapłaństwa się boję,
własnego kapłaństwa się lękam
i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam
Ks. Jan Twardowski

     W dniu 15 maja 2018r. nasz Ksiądz Proboszcz Janusz Gacek  przeżywał jubileusz czterdziestolecia  sakramentu kapłaństwa. W 1978r. w Katedrze Wawelskiej święceń kapłańskich udzielił Jemu i 27 diakonom Kardynał Karol Wojtyła. Były to ostatnie święcenia Księdza Kardynała ponieważ jak pamiętamy juz 16 października 1978r  został wybrany na papieża Jana Pawła II.

Galeria zdjęć
NAWET SMOKI UMIERAJĄ
26 kwietnia na stadionie LKS”Pionier”  przed estradą zebrał się kolorowy jak kwitnące kwiaty polskich łąk - tłum przedszkolnej, szkolnej i gimnazjalnej młodzieży z Pisarzowic i dzieci ze szkół Gminy Wilamowice oraz młodzież wraz z wychowawcami z Węgier.
Było to spotkanie plenerowe, podsumowujące projekt pod nazwą „NAWET SMOKI UMIERAJĄ”, Zaproszenie było od Dyrekcji Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Pisarzowicach.
Wśród zaproszonych gości była delegacja szkoły z Kisujszallas na Węgrzech, z którą to współpracuje szkoła w Pisarzowicach, sekretarz Gminy Wilamowice wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej, dyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Wilamowice, przedstawiciele M-GOK Wilamowice i  przedstawiciele organizacji działających w naszej miejscowości wraz z sołtysem Pisarzowic. Patronat medialny nad tym wydarzeniem  pełnili:  TVP3, Radio Bielsko, gazeta Kronika Beskidzka i gazeta Region.

Galeria zdjęć

  Pisarzowice 17.04.2018R.

100 Drzewek Niepodległości
Do takiej akcji zorganizowanej przez Dyrekcję,Nauczycieli,z Panią Agnieszką Kanią na czele oraz młodzieżą Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych przyłączyli się pszczelarze Koła Pszczelarzy „Bartnik” w Pisarzowicach.
Częściowo z własnych środków a w części dzięki wsparciu Burmistrza Mariana Treli , pszczelarze z naszego Koła „Bartnik” od wielu lat kupowali i nasadzali różnego rodzaju krzewy oraz drzewa miododajne i pyłkodajne. Wsparcie w działania statutowe naszego Koła otrzymujemy również od Rady Sołeckiej oraz Sołtysa Stanisława Peszela. Tym razem Pani Lidia Dziubek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, w trakcie rozmowy ze mną o zorganizowaniu prelekcji dla dzieci i młodzieży na temat pracowitych pszczół, zaproponowała właśnie tę wspaniałą akcję -
100 Drzewek Niepodległości” dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie można było nie zgodzić się z tą propozycją.
I zaczęło się wspólne działanie. Kontakt z plantatorem, który zobowiązał się przygotować odpowiednie drzewa,które będą ładnie się prezentowały,będą miododajne a również długowieczne. Początkowo ze względu na skromne środki zamówiliśmy 25sztuk,zgodnie z wcześniejszymi planami i możliwościami finansowymi. Jak się w końcu okazało przy pomocy kolegi pszczelarza z Hecznarowic Ryszarda Baganca przywieźliśmy ponad 100 szt. sadzonek klonów polnych,pospolitych,ginala,oraz karagany. Sadzonki tych drzew spełniały postawione wcześniej wymagania. Teraz przystąpiła do akcji młodzież z klas gimnazjalnych, pakując korzenie sadzonek w worki plastikowe zabezpieczające przed wyschnięciem do czasu posadzenia. Nie wymieniam nazwisk gdyż w całym działaniu brała udział duża grupa młodzieży . Jedna z uczennic gimnazjum w trakcie apelu wygłosiła profesjonalnie przygotowaną prelekcję na temat miodu oraz pszczół. Mnie w trakcie apelu pozostało tylko powiedzenie paru zdań na temat życia pszczół, ich wielkiej roli w przyrodzie, o sadzonkach, ich zaletach,sposobie sadzenia i potrzebie opieki po posadzeniu. Następnie wręczyłem sadzonki przedstawicielom młodzieży zobowiązującej się do posadzenia i opieki nad tymi drzewkami. Najlepiej zorientowana jest w stopniu zaangażowania poszczególnych uczniów Pani Agnieszka Kania „Motor”tej akcji oraz działań młodzieży. Młodzież mamy wspaniałą! Moim zdaniem utyskiwania na złą młodzież możemy włożyć między bajki. Młodzieży należy pokazać tylko kierunek i pozwolić na działanie – jest pełna inicjatywy.
Cieszę się, iż mogłem choć w części brać udział w tej akcji za co otrzymałem podziękowanie dla pszczelarzy od młodzieży w postaci pięknego dyplomu.
Możemy być spokojni o młodzież pod opieką tak wspaniałych i jak to widać z działań kochających tę młodzież nauczycieli.
Prezes Koła pszczelarzy „Bartnik”
w Pisarzowicach
Jan Handzlik

Galeria zdjęć
Teatrzyk dziecięcy "DEBIUCIK" oraz starsi koledzy Teatr "BEZIMIENNI" przygotowują w tym roku wspólny spektakl. Premiera nowej sztuki odbędzie się w czerwcu. Akcja rozgrywa się w morskich głębinach... Młodzi aktorzy odwiedzili Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu by jeszcze lepiej wcielić się w kreowane role, lepiej zrozumieć "wodny świat" i zintegrować swojego bohatera z wiedzą zdobytą w muzeum. Przewodnik oprowadzający grupę zauważył, że nie była to "grupa przypadkowa" :-) lecz pełni pasji młodzi ludzie, którzy wiedzieli po co odwiedzili muzeum. Zwiedzanie z planowanej godziny przeciągnęło się do dwóch (w dużej mierze również przez zaangażowanie przewodnika i jego ogromną wiedzę). Po edukacji przyszedł czas na lody :-).
Galeria zdjęć
Wiosenne spotkanie kobiet – 100-lecie uzyskania prawa wyborczego przez kobiety w Polsce”.
10 kwietnia 2018roku wszystkie członkinie KGW wraz z zaproszonymi gośćmi, spotkały się w kawiarni Fest-Park  w Pisarzowicach.
Przewodnicząca przywitała wszystkich zebranych słowami; W tym wspaniałym wiosennym dniu, świętujemy nie tylko przybycie wiosny, ale także świętujemy w tej naszej małej ojczyźnie  w Pisarzowicach Jubileusz 100-lecia uzyskania prawa wyborczego przez kobiety w Polsce. Jest to też jedna z uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Galeria zdjęć
Niepowtarzalne warsztaty z szycia.
Ostatnimi zajęciami w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowicach przed remontem budynku były warsztaty z szycia dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich na maszynach domowych typu JUKI.
W dniu 06 kwietnia br przyjechał p.Adam Zieliński ,przedstawiciel Firmy IMPALL -Generalnego Dystrybutora maszyn z Łodzi wraz z panią Katarzyną- instruktorką i 10 pięknych fartuszków, wyszło spod „igły” maszyn do szycia JUKI i sprawnych rąk naszych członkiń. A specjalna torba tzw. „shopperka”uszyta została przez najmłodszą uczestniczkę , została także ozdobiona szeregiem  wzorów pięknego haftu.

Niedziela Palmowa - druga edycja Konkursu Palm Wielkanocnych.
Szósta niedziela Wielkiego Postu, nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Niedzielą Męki Pańskiej. Jest to dla wszystkich nas, czas refleksji, ale też i radości bo to właśnie Niedzielą Palmową zaczyna się dla chrześcijan na całym świecie najważniejszy w roku tydzień - Wielki Tydzień.  Jest on zapowiedzią zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Z okresem tym wiąże się wiele zwyczajów dzisiaj niestety już zapomnianych. Kiedyś istniał w Polsce ciekawy zwyczaj, że kapłan idący na czele procesji trzykrotnie pukał do zamkniętych drzwi kościoła, aż mu otworzono. Miało to symbolizować, iż Męka Zbawiciela na krzyżu otwarła nam bramy nieba.

Galeria zdjęć
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PISARZOWIC
W podniosłej atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocnych mieszkańcy Pisarzowic uczestniczyli wieczorem 23 marca w drodze krzyżowej ulicami naszej miejscowości. Wędrując szlakiem drogi krzyżowej, spotykamy się z Jezusem Nauczycielem i Świadkiem. Na Górze Błogosławieństwa Jezus uczył „Błogosławieni czystego serca”. Szczęśliwi są więc Ci, którzy są czyści. Na sumieniach nie ma plam grzechu. Ci, w których intencjach postępowania nie ma nawet drobnej domieszki zła, którzy cali należą do Boga. Oni na zawsze będą przebywać w Jego bliskości . Na Golgocie Jezus pokazał, jak słowa przekuwa się w praktykę życia. Życie zgodne z Ewangelią to synteza tych dwóch gór. W rozważaniach poszczególnych stacji uczestniczyła ponad dwustu osobowa  grupa  młodych i starszych mieszkańców Pisarzowic. Krzyż oświetlony pochodniami nieśli przedstawiciele straży pożarnej. Oni też zabezpieczali trasę drogi krzyżowej. Rozpoczęła się ona przed kościołem parafialnym.


Galeria zdjęć

TAK, POMAGAM.
Wzorem lat poprzednich, Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Jana Pawła II  w Pisarzowicach włączyło się w organizację czternastej ogólnopolskiej akcji Caritas TAK, POMAGAM! Zebraliśmy niemalże tonę żywności i chemii gospodarczej, która została już przekazana do 24 rodzin z naszej miejscowości. W akcji wzięli udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele z naszej szkoły, którzy w Biedronce w Pisarzowicach zachęcali do robienia zakupów dla potrzebujących i odbierali przekazywane produkty, by następnie móc przygotować świąteczne paczki.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę mieszkańców i klientów sklepu Biedronka. To dzięki Państwa ofiarności kosze z żywnością ciągle się napełniały. Serdecznie dziękujemy również kierownictwu i pracownikom sklepu za życzliwość i współpracę. Podziękowania składamy także Dyrekcji naszej szkoły – jesteśmy wdzięczni za wsparcie i pomoc w organizacji akcji. Za włączenie się w zbiórkę dziękujemy też nauczycielom i pracownikom Szkoły w Pisarzowicach.
Największe wyrazy uznania należą się jednak naszym uczniom – wolontariuszom. Wasza bezinteresowność, dar serca i chęć niesienia pomocy to postawa godna naśladowania.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas
Agnieszka Kania, Joanna Przybylska-Pal

Po drugiej stronie lustra.
„Nocki teatralne” to ulubiona forma warsztatowa Teatrzyku Dziecięcego „Debiucik”, działającego w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowicach. Choć nazwa warsztatów może sugerować wielką frajdę, to nie do końca jest to prawda. Owszem, młodzi aktorzy śpią poza domem, lecz najpierw muszą sprostać wyzwaniom warsztatowym. Tegoroczne, zimowe warsztaty odbyły się 13 i 14 stycznia. Przeprowadzono je w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach, gdyż ośrodek ten dysponuje salą z lustrami, co bardzo pomaga w pracy nad ruchem scenicznym, mimiką i gestem. Właśnie te zagadnienia były tym razem głównym tematów warsztatów. Oczywiście prócz ćwiczeń, prób i wyzwań aktorskich był również czas na gry i zabawy z muzyką w tle oraz nocny maraton bajek. Maraton nie mógł trwać długo ponieważ już następnego dnia czekała na dzieci niespodzianka. Wczesnym rankiem cała grupa wyjechała na kulig do Wisły. Radości było co niemiara! Dla większości dzieci był to pierwszy kulig z końmi, górami, śpiewem, obiadem w chacie góralskiej i tańcami przy ognisku. Po tak intensywnym dniu można by przypuszczać, że dzieci będą zmęczone... nic bardziej mylnego! Autokar rozbrzmiewał śpiewem, śmiechem i pytaniem „kiedy następne warsztaty?”.

Urszula Kucharska

Galeria zdjęć
OD ZABAWY DO NAUKI.
Akademia Złotego Wieku (działająca w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowicach) rozpoczęła nowy rok od zabawy, wybierając się na kulig do Wisły. Śniegu było jak na lekarstwo i każdy student zastanawiał się czy konie będą zaprzężone w wozy, czy w sanie? Odpowiedź na to pytanie przyszła już podczas spaceru po Wiśle, gdy z nieba zaczął spadać gęsty śnieżek. Trzy zaprzęgi sań, czekały na studentów i przyjaciół akademii by ci mogli podziwiać piękno Doliny Białej Wisełki. Ośnieżone drzewa, wartko płynący (gdzieniegdzie ubrany w lodowe sople) pieniący się na licznych kaskadach potok oraz zaspane skały towarzyszył nam w trakcie całej podróży. Z sań słychać było śpiew, który o zmroku dodawał magii tej zimowej wyprawie i budowały atmosferę, która na długo zostanie w naszej pamięci. Na końcu  drogi odwiedziliśmy chatę góralską, której gospodarze nadali nazwę Warta. Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż na środku chaty usytuowane jest duże palenisko, przy którym można się ogrzać. W chacie prócz ciepłej kolacji czekał na nas gawędziarz, który opowiadając żarty, śpiewając piosenki, grając na akordeonie wprowadził wszystkich w jeszcze lepszy nastrój. Ognisko płonęło a my śpiewaliśmy, tańczyliśmy i cieszyliśmy się pięknem naszej muzyki, przyrody i tradycji. Żal było wracać, jednak wszystko co dobre szybko się kończy i w doskonałych humorach wróciliśmy do Pisarzowic.
W lutym przyszedł czas na kolejny wykład. Gościem AZW była Wioletta Oleś, dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu, która przygotowała wykład pt. „ Historia Księstwa Oświęcimskiego”. Prowadząca wykład przypomniała, że ziemia oświęcimska swoje kontury osadnicze, gospodarcze, społeczne i kościelne uzyskała jeszcze zanim stała się odrębnym piastowskim księstwem. Podkresliła, że Oświęcim był jednym z ważniejszych ośrodków grodowych i miejskich w księstwie opolskim w XIII wieku. W roku 1291 nadano miastu przywilej na prawo składu (wyprzedzający o prawie 150 lat analogiczny przywilej dla Bielska), który ugruntował handlowe znaczenie miasta nad Sołą.  Skład soli w Oświęcimiu przyjmował sól z żup krakowskich co sprawiło, że działała tam spora grupa kupców solnych tzw. prasołów. Nie sposób przekazać wszystkich wiadomości przekazanych przez prowadzącą wykład, gdyż pełna wiedzy,  zaangażowania opowiadała szczegółowo o historii miasta, co raz odkrywając nową ciekawostkę przed naszymi studentami. W kwietniu studenci AZW odwiedzą Muzeum Zamek w Oświęcimiu, gdzie obejrzą wystawę  przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagielońskiego „Od lunety Galileusza do teleskopu kosmicznego” oraz wezmą udział w wykładzie poświęconemu tematowi wystawy.
Miłym akcentem lutowego wykładu AZW była kolejna wystawa filatelistyczna, przygotowana przez studenta naszej akademii Krzysztofa Wójcika. Tym razem na znaczkach pojawił się Mikołaj Kopernik, którego 542 urodziny obchodziliśmy 19 lutego br. Pan Krzysztof przedstawił krótką biografię wielkiego astronoma oraz dokonania naukowe, w tym dzieło "De Revolutionibus Orbium Coelestium" ("O obrotach Sfer Niebieskich"), które na zawsze odmieniło spojrzenie człowieka na świat.
W marcu kolejny wykład i kolejna wystawa. Przypominamy, że w szeregi Akademii Złotego Wieku można wejść w każdym momencie jej trwania, a wszystkie wykłady organizowane w ramach akademii są otwarte dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Urszula Kucharska

Galeria zdjęć
Ferie z Wiejskim Domem Kultury w Pisarzowicach!
Oj działo się... działo! W tym roku przygotowaliśmy różnorodną ofertę dla dzieci chcących aktywnie spędzić zimową przerwę w nauce!
W pierwszym tygodniu w naszej placówce odbyły się „Ferie strzeleckie”, w drugim cykl różnorakich warsztatów, które przeprowadziliśmy pod hasłem „Kulturalne ferie”, jak co roku zawitały do nas Zimowe Warsztaty Teatralne a wszystko zwieńczyły Rodzinne Warsztaty Artystyczne.


Galeria zdjęć

Cuda i cudeńka, które powstały na zajęciach Klubu Rękodzieła CafeART, działającego  w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowicach.
Tym razem prace w świątecznej, wielkanocnej odsłonie.
Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grupy, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 608 635 578.

Zapraszamy!

Galeria zdjęć
Zebranie Sprawozdawczo-Programowe KGW”Strażniczki Tradycji” w Pisarzowicach.
Pierwszy kwartał ,każdego roku to Zebrania Sprawozdawcze czy Wyborcze  organizacji działających w naszej miejscowości, kończy ten okres Zebranie Wiejskie, planowane w tym roku na 29 kwietnia br.
13 marca w sali WDK zebrały się członkinie naszego Koła i zaproszeni goście ,by uczestniczyć w Zebraniu Sprawozdawczo-Programowym za ubiegły rok. Wśród zaproszonych gości obecny był burmistrz Wilamowic Marian Trela, sołtys Pisarzowic Stanisław Peszel, prezes OSP Tadeusz Łaś, prezes LKS”Pionier”Jerzy Wróbel,prezes Kółka Rolniczego Andrzej Sternat, kierownik WDK Urszula Kucharska, pani Prezes RZK.RiOR oddz. Bielsko-Biała Danuta Kożusznik nie mogła dojechać,ale przekazała wszystkim uczestnikom owocnych obrad.

Galeria

WIEJSKI DOM KULTURY
 
Po wielu latach oczekiwań rusza remont Domu Kultury w Pisarzowicach. A ma on już swoją 89-cio  letnią tradycję.
Dnia 29 września 1929 roku pod łaskawym protektorem pana wojewody krakowskiego dr Kwaśniewskiego, pana wicewojewody dr Ducha, oraz pana starosty bielskiego Strzelbickiego został poświęcony kamień węgielny pod budowę Domu Ludowego w Pisarzowicach. Przez lata na różne sposoby służył mieszkańcom Pisarzowic. Upływ czasu sprawił jednak, że zaistniała pilna potrzeba jego generalnego remontu, który zabezpieczy ten budynek przed wilgocią i spowoduje że stanie się on bardziej funkcjonalny. Taki na miarę XXI wieku. Autorem projektu przebudowy z maja 2012 roku jest pan mgr inż. arch. Andrzej Grobelny. Jest to duże i kosztowne przedsięwzięcie wycenione w sumie na 2,57 mln zł. Musi więc być rozłożone w czasie. Na rok bieżący zarezerwowana jest kwota 600 tyś zł. Rok 2019 pochłonie najwięcej środków bo 1,55 mln zł, zaś końcowy etap w 2020 roku zamknie się kwotą 350 tyś zł. Te wszystkie prace w konsekwencji poprawią w sposób zdecydowany warunki spotkań młodzieży i mieszkańców, oraz podniosą estetykę tej części Pisarzowic. Czekamy na to z utęsknieniem.
 
 Sołtys Pisarzowic
 Stanisław Peszel
WALNE ZEBRANIE OSP PISARZOWICE
Dnia 10 lutego br. na sali OSP w Pisarzowicach była doniosła uroczystość. Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym OSP zostały  wręczone dwa odznaczenia. Ale przejdźmy do początku.
O godzinie 17:00 prezes OSP Tadeusz Łaś otworzył zebranie Rozkazem; „Poczet Sztandarowy Sztandar Wprowadzić”.Na salę został uroczyście wprowadzony sztandar jednostki. Po przywitaniu zebranych druhów, druhny, i gości w osobach : Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Zbigniew Mizera,Burmistrz Gminy Wilamowice Marian Trela, Radna Sejmiku Śląskiego Danuta Kożusznik, Radni Rady Powiatu pani Dorota Nikiel, pan Jerzy Kubik, Radni Gminy Wilamowice; panowie Grzegorz Cieślak, Maciej Derbin, Andrzej Nycz, Damian Bogacz, Sekretarz Zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP dh Roman Jędrzejko, Wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Jacek Wójcik, prezesi organizacji działających w naszej miejscowości,dyrektor przedszkola pani Grażyna Jurasz, delegacje z sąsiednich jednostek OSP, przedstawicielki Hufca Beskidzkiego Związku  Harcerstwa Polskiego, sponsorzy oraz muzycy orkiestry dętej działającej  przy OSP w Pisarzowicach.


Galeria zdjęć
Powstaje Gminna Rada Seniorów
W dniu 1lutego br. z inicjatywy p. Henryka Wójtowicza  wiceprzewodniczącego Śląskiej Rady ds. Seniorów doszło do spotkania przedstawicieli Seniorów z Burmistrzem Gminy Wilamowice p. Marianem Trelą, w sprawie utworzenia Gminnej Rady Seniorów.
W skład delegacji  Seniorów wsi Pisarzowice weszli:
Grzegorz  Klecha - członek koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów
Tadeusz  Łaś  - członek koła PZERiI oraz prezes zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach
Bolesław  Michalski - wiceprzewodniczący koła PZERiI w Pisarzowicach
Krystyna  Peszel  - członek koła PZERiI  w Pisarzowicach
Henryk  Wójtowicz - wiceprzewodniczący Śląskiej Rady ds. Seniorów.
Spotkanie było bardzo owocne i przebiegało w życzliwej atmosferze.
Pan Burmistrz z aprobatą odniósł się do utworzenia Gminnej Rady Seniorów. Ustalono termin następnego spotkania, na którym p. Henryk Wójtowicz przedstawi projekt  Statutu Gminnej Rady Seniorów Gminy Wilamowice.

                                                                                                               Opr. H.W.

Pisarzowice 1.02.2018r.

Zdjęcia
Zakończenie okresu Bożego Narodzenia przez Z.R.”Pisarzowianki”
…..witamy Ciebie narodzony Panie
   choć w wielu sercach jeszcze zimny chłód
  my zapraszamy Ciebie na mieszkanie
  spraw Twą miłością przemienienia cud” (...)

W Święto Matki Boskiej Gromnicznej-Święto Matki „ strzegącej od wszelkiego złego”, zespół zakończył okres Bożego Narodzenia, który trwa najdłużej w naszym kraju. Do tego to dnia tj. do Święta Ofiarowania Pańskiego rozlegają się kolędy, pastorałki w różnych miejscach nie tylko na scenach małych i dużych,ale przede wszystkim w kościołach. I właśnie najbardziej cieszy członków zespołu „Pisarzowianki”, że może wystąpić w najpiękniejszym miejscu jakim jest kościół Stanąć przed Bożą Dzieciną , śpiewem kolęd oraz pastorałek zakończyć ten jakże radosny okres.

Galeria zdjęć
Spotkanie z Twórcami i Animatorami Kultury Powiatu Bielskiego a.d.2018.
W Starostwie Powiatu Bielskiego w środę 31 stycznia , było doniosłe, radosne wydarzenie, a to za sprawą wspaniałych artystów, twórców, działających na terenie powiatu bielskiego,a w szczególności artystów działających i promujących Powiat na arenie nie tylko naszej Małej Ojczyzny, ale i poza nią. Obecni także byli zaproszeni goście, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz,  Posłowie na Sejm RP Jacek Falfus,Stanisław Pięta,Mirosław Suchoń,Jerzy Janik, wicestarosta Grzegorz Szetyński, wójtowie, burmistrzowie poszczególnych Gmin, dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek,  prezes RZKRiOR w Bielsku-Białej oraz radna Sejmiku województwa śląskiego pani Danuta Kożusznik,kierownik Biura Promocji pani Jolanta Konior ze swoim sztabem wspaniałych dziewczyn, które to przygotowały i pełniły pieczę nad porządkiem organizacyjnym, pracownicy Bibliotek Gminnych, dyrektorzy Domów Kultury oraz przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich powiatu.

Galeria zdjęć
Zespoły z Gminy Wilamowice prezentowały się na IX Regionalnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich.
W niedzielę 28 stycznia, na sali OSP w Dankowicach roznosił się piękny  śpiew kolęd i pastorałek,a to za sprawą IX Regionalnego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu bielskiego, oświęcimskiego,suskiego ,wadowickiego, żywieckiego.
Organizatorami byli:  Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, M-GOK Wilamowice, KGW Dankowice.
Patronat honorowy objęli;Starosta Powiatu Bielskiego Andrzej Płonka, Burmistrz Gminy Wilamowice Marian Trela
Patronat medialny objęły: Radio Bielsko, Moja Wieś.pl, Gazeta Beskidzka, Gazeta lokalna Wilamowice i Okolice,Mój Powiat.

Galeria zdjęć
JUBILEUSZE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO
20 stycznia 16 par małżeńskich z Pisarzowic świętowały swoje jubileusze . W gronie par małżeńskich było 5 par obchodzących 60-lecie i 11 par obchodzących 50-lecie małżeństwa.
Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Wilamowicach mszą świętą , którą w intencji małżonków odprawił ksiądz dziekan Stanisław Morawa w koncelebrze z proboszczami  poszczególnych parafii naszej gminy.

Galeria zdjęć
Festiwal kolęd i pastorałek „Spotkania z kolędą 2018” im.P.Jakóbca.

Świąteczny nastrój trwa, a to dzięki m.innymi rozlegającym się śpiewem kolęd w różnych miejscowościach naszego regionu. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Polski Związek Chórów i Orkiestr oddz.Bielsko-Biała.

Galeria zdjęć
JUBILEUSZ 200 LAT NADANIA PRAW MIEJSKIECH
200 lat praw miejskich Wilamowic.
200 jür fum śtotráht fu Wymyso.

13 stycznia 2018r  w Wilamowicach miało miejsce  doniosłe i przepiękne wydarzenie. - 200-lecie nadania praw miejskich Wilamowicom. Patronat honorowy nad  uroczystością pełniła pani premier Beata Szydło, która  zaszczyciła uroczystość swoją obecnością.
A teraz  parę słów o Jubilacie. Wilamowice to miasto położone na pograniczu południowej części Kotliny Oświęcimskiej i Pogórza Beskidu Małego.

Galeria zdjęć
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W Polsce Dzień Babci i dzień Dziadka obchodzone są 21 i 22 stycznia. Święta te mają już w naszym kraju ponad 30-letnią tradycję. Jest to czas, kiedy wnukowie mogą podziękować swoim dziadkom za wszystko co dla nich zrobili, za ich opiekę i troskę.
W Hiszpanii dzień ten przypada 26 lipca, we Włoszech 2 października, we Francji jest to święto ruchome obchodzone w pierwszą niedzielę marca, a w Wielkiej Brytanii w pierwszą niedzielę października. W Polsce na pomysł obchodzenia 21 stycznia Dnia Babci wpadli pierwsi poznaniacy. Pomysł na ustanowienie takiego dnia w kalendarzu narodził się dopiero w 1964 roku w redakcji tygodnika „Kobieta i Życie”, ale spopularyzował je rok później „Ekspres Poznański”.

Spotkania Noworoczne

„….Jadą królowie wielcy Panowie, Magnaty
   blask od kamieni, szaty z czerwieni bogatej.
Mirrę i złoto sypią z ochotą,  w tej dobie,
A On choć zima koszulki nie ma na sobie.”

6 stycznia w Święto Trzech Króli tradycyjnie w Pisarzowicach sołtys Stanisław Peszel w imieniu Rady Sołeckiej  zaprasza na Uroczyste Spotkanie Noworoczne  przedstawicieli wszystkich organizacji społecznych działających w naszej miejscowości, dyrekcję przedszkola i szkoły podstawowej oraz przedstawicieli samorządu.


Galeria zdjęć
Wykład dla słuchaczy AZW
w Pisarzowicach-
„ KGW Strażniczki Tradycji”
            Wiejski Dom Kultury w Pisarzowicach prowadzony przez kierownik panią Urszulę Kucharską ma wiele form : artystyczno-wokalno-taneczno-naukowych . Dzięki tej wspaniałej ,energicznej i z głową pełną pomysłów kobiecie wszyscy od;” maluczkich do seniorów znajdą coś dla siebie”. Warto wspomnieć iż kierowniczka pani Urszula Kucharska jest członkinią KGW w Pisarzowicach, dzięki jej pomysłom powstają piękne rok rocznie wieńce dożynkowe. Warto zaznaczyć, że działalność WDK rozpościera swe skrzydła na pozostałe organizacje działające w Pisarzowicach.


Galeria
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego