Aktualności kulturalne - Sołectwo Pisarzowice

Przejdź do treści

Menu główne:

Taka mnie rozpiera duma z moich kursantek, że szybciutko muszę, muszę, muszę … się pochwalić ich pracami! Powstały na dwóch spotkaniach Klubu Rękodzieła CafeART, działającego w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowicach. Z przyjemnością przedstawiam bombki 3D, wykonane przez "moje złotka"  :-) .

Galeria
Każde spotkanie wigilijne jest wyjątkowe. Taka była wczorajsza wigilia Teatrzyku Dziecięcego "DEBIUCIK", Teatru "BEZIMIENNI" oraz rodziców dzieci należących do wymienionych grup. Po raz pierwszy do spotkania dołączyli rodzice, jednak ich zaangażowanie zasługiwało na zaproszenie. Na zaproszonych gości czekało wiele niespodzianek. Pierwszą był występ zespołu "Echo" z Heczarowic, który przepięknie śpiewał kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich w świąteczny i odświętny nast rój. W podzięce mali artyści wraz z rodzicami również podarowali zespołowi kolędę! Potem przyszedł czas na wspólne życzenia i kolejną niespodziankę! Tym razem był to słodki stół, który wzbudził wśród dzieci wiele emocji :-). Po wspólnym, symbolicznym posiłku przyszedł czas na ostatnia atrakcję, czyli kalendarz na rok 2019, podsumowujące działania grup w roku 2018. Dzieci wspominały, rodzice rozmawiali, wszystkich połączyła magia świąt!

Galeria    
Przestawiamy krótką, fotorelację ze spotkania Akademii Złotego Wieku, w trakcie którego Pan Krzysztof Wójcik prezentował kolejną wystawę filatelistyczną, ks. Janusz Gacek wygłosił wykład pt. "Religijne drogi do niepodległości", Zespół Folklorystyczny "Pisarzowianki" wystąpił z pięknym koncertem kolęd, a na koniec wszyscy studenci i zaproszeni goście usiedli przy symbolicznym wigilijnym stole, łamiąc się opłatkiem składali życzenia i wspólnie kolędowali. Pierwsze życzenia skierował do studentów ks. Janusz Gacek, kolejne w imieniu zespołu "Pisarzowianki" Cecylia Puzoń. Każdy student otrzymał kalendarz na rok 2019 będący relacją działań AZW w roku 2018. Życzenia zdrowia i pomyślności oraz siły do dalszej aktywności złożyła również studentom inicjatorka i koordynatorka AZW Urszula Kucharska.

Galeria    
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego